20 loutek za 14 dní? Jedině pro indickou reklamu

20 loutek za 14 dní? Jedině pro indickou reklamu

Amitabh Bachhan v hlavní roli

Bollywoodská Rising Sun Production nás uprostřed léta oslovila abychom vyrobili skoro dva tucty loutek na zakázku pro Indickou kabelovou televizi Tata Sky.  S nadšením jsme čekali na další detaily.

Loutky expres

K celému projektu jsme se dostali díky tomu, že hlavní hvězda reklamy se odmítla oholit. Řešení ze strany produkce bylo příjemně kreativní - oslovili nás. Zadání bylo vyrobit 12 originálních loutek a 10 loutek z naší produkce upravit dle požadavku.
 

Po předběžné dohodě jsme odlétali do Indie domluvit detaily, seznámit se s klientem a nastavit rámec nadcházející spolupráce. Tváří kabelovky je super slavný Bollywoodský herec Sir Amithab Bachchan a šest našich loutek mělo tu čest zahrát si jeho roli. 

V Indii jsme získali další detaily ohledně výroby - nákresy, požadavky na oblečení a termín dodání. Všechny loutky vyrobit do 14 dnů!

 

Realizace

 

Na samotné výrobě se podílel team specialistů - jemná i hrubá lidská síla. Nejprve jsme vytvořili a s klientem odsouhlasili technologické nákresy loutek a jejich pohybových specifik. Svalnatá těla wrestlerů, správné proporce pro ženské charaktery, včetně ladně se vlnících boků. Pak přišly na řadu 3D modely jednotlivých loutek. Když byly schváleny, mohlo se přejít k samotné výrobě.Jedlotlivé díly (celkově jich bylo kolem 300), berou do rukou brusiči a připravují jejich povrch na finální zpracování. Dále se díly sestavují do kompletních loutek, ty je nutno rozhýbat a vyvážit. Následně loutky procházejí rukama malířů, vlásenkářů a švadlen. Počasí nám přálo a tak jsme mohli pracovat venku na čerstvém vzduchu.

Nedílnou součástí naší práce byla každodenní důkladná komunikace s klientem, která nám umožnila hladký průběh zakázky.

 
Za čtrnáct dní bylo vše hotové. Na realizaci se podílelo více než dvacet lidí, kteří pracovali celé dny a mnohdy i noci. Tři loutkáři odjíždějí s výslednými loutkami do Indie.

Natáčení

 

Do Mumbaje jsme přiletěli tři dny před samotným natáčením. Bylo třeba loutky navázat na přesnou výšku konstrukce, ze které loutkoherci hráli, nazkoušet hraní dle scénáře, připravit kompozice záběrů a udělat kamerové zkoušky.
Samotné třídenní natáčení probíhalo s indickým klidem a celý štáb nám byl ve všem při ruce. S tak příjemnou a uvolněnou atmosférou při natáčení jsme se ještě nidky nesetkali. Pohostinnost indické produkce byla prostě úžasná.

A je to!

 Reklama je natočená, sestříhaná a vypuštěná do světa. Během jednoho týdne měla přes milion shlédnutí na YouTube. Pro Czech Marionettes je to důkaz toho, že naše práce je kvalitní a oblíbení a za svou práci se nemusíme vůbec stydět i v zemi, kde mají loutky také hlubokou tradici.

Srdečně ještě jednou děkujeme indické Rising Sun production, konkrétně Tushar, Suhas, Supria, Shoojit Sircar 
a hlavně Siru Amitabh Bachchanovi, že se nechtěl oholit :-)


Pin it