Spolupráce s Egyptem

Spolupráce s Egyptem

Během léta jsme realizovali výrobu kompletního loutkového souboru pro egyptské divadlo, následně školili egyptské loutkoherce a režírovali první hru.V létě jsme měli v Praze neočekávanou návštěvu. Přijel Ashraf Abdelbaky, hvězda egyptského divadla.
Ashraf přijel s jednoduchým dotazem - chci vyrobit loutku na zakázku. Dohodli jsme se na základních podmínkách a na nějakou chvíli jsme se rozloučili.  Ashraf ale neodjel s prázdnou. Odvezl si od nás krásnou kolekci Charlieho Chaplina.

    

Loutka na zakázku měla být veliká 60 cm a měla mít realistický obličej již zmíněného Ashrafa Abdelbakyho. Jak ale takovou loutku vyrobit? Měla by být co nejlehčí a musí být hratelná. Ale díky chytrým hlavám a moderní technologii se vše ihned vyřešilo. Není přeci problém hlavy vytisknout na 3D tiskárně a tím pádem jí dát přesně takový tvar, jaký potřebujeme.


Po prvotní konzultaci jsme se ale dozvěděli, že loutka nebude jedna, ale bude jich rovnou 18! Jsou to členové divadelního souboru, který je pod Ashrafovým vedením. Dostali jsme tedy potřebné podklady a pustili se do práce. 
Každého herce jsme převedli do 3D modelu s ohledem na výšku i šířku postav. Obličeje procházeli přísnou kritikou a nutnými korekturami.

 

 


S první vytvořenou loutkou jsme odcestovali do Egypta.  Jednak proto, že jsme se chtěli podívat na divadlo a seznámit se se zbytem herců, ale hlavně proto, že jsme chtěli osobězkozultovat další kokve výrobě.
Pak šlo vše jak po másle. Výroba 18 loutek je sice náročná práce na celkovou organizaci, dostatek materiálu a pracovních míst. Vše se ale zvládlo a po dvou měsících jsme mohli opět navštívit Egypt. S sebou jsme vzali naši zkušenou a úžasnou loutkoherečku Blanku Josephovou Luňákovou.

 

Blanka vzala vše do svých rukou a začala egyptské loutkoherce školit, jak se správně zachází s loutkou. V tomto oboru je Blanka opravdový mistr a základy se všichni naučili velice rychle.
 
Egypt jsme navštívili ještě několikrát a vždy jsme viděli neskutečné pokroky našich egyptských přátel. Občas bylo potřeba trocha režisérské nebo loutkoherecké podpory, ale naši pátelé se rychle učí a nic pro ně není takovou překážkou aby ji nepřekonali. 
20. listopadu mají v Káhiře premiéru a my se velice těšíme na nové informace, fotografie a videa.
 
Pokud chcete být také v obraze, kontrolujte náš blog nebo naše facebookové stránky, kde se můžete postupně dozvídat jak se egyptské loutkové divadlo rozmáhá.
 
Pin it