ANY – tréninková loutka

ANY – tréninková loutka

Naučí vás základy loutkoherectví. Poodhalí taje výroby loutek a technologie loutkářství. A na co se můžete s ANY těšit?

Chete se naučit hrát a nevíte jak na to? Nebo nevíte jakou loutku si vybrat? A co naší ANY – tréninkovou loutku!

Jak navázat loutku

Žádná loutka nemůže skvěle hrát, pokud není dobře navázaná. Je třeba najít spránvě těžiště, díky kterému zajistíte loutce ideální pohyblivost. To vše Vás jsme schopni naučit.

 

Pohyby loutky

Chůze, běh a sednutí je samozřejmostí. Víte ale jak se plazit nebo jak správně s loutkou spadnout? I takové věci vám názorně krok po kroku ukážeme. Navíc, jak jistě všichni víme, každý se pohybuje jinak. Batole se učí chodit a je nejisté, rošťák naopak běhá všude a všechno musí okopat. Stařec zase váží každý svůj krok a s moudrostí, která přichází s věkem, usedá na lavičku a krmí ptáčky. A na to, jak těchto výrazových prostředků dosáhnout, vám dáme nápovědy.

 

Proč se učit s ANY?

Any nepotřebuje žádný kostým. Tím, že je univerzální a bez kostýmu přesně vidíte, co s loutkou děláte a jak jste pokročili – nic vás na ní nerozptyluje. A později pro ANY můžete kostýmy snadno vytvořit. Stačí prostě jen šátek, se kterým dokážete přímo zázraky. Univerzálnost je výhodou, protože s jednou loutkou máte na výběr ze spousty postav. Uvažte loutce šátek jako plenu a máte mimino. Uvažte jí ho na hlavu a máte stařenku. Možností jsou stovky, možná tisíce a je jen na Vás kolik fantazie zapojíte. Pořiďte si ANY a začněte.


 
 
 
Pin it